Developerské projekty

vizual-2000x522

Dům aktivního stáří –  Kletečná

Zřizovatel:   Housing Invest s.r.o.

Rozpočet:  40.000.000,- Kč

Počet klientů v první fázi:   40

Stav realizace projektu:
Fáze 1  –  95%
–       vykoupení pozemků  – realizováno
–       vykoupení stávajících budov – realizováno
–       projekt – realizováno
–       vizualizace – realizováno
–       financování – zajištěno z 80%

Fáze 3
–       stavební povolení – v přípravě
–       výběrové řízení na výstavbu – v přípravě

Fáze 3
–      kampaň na rozprodej – nezahájeno

Společnost Housing Invest s.r.o., aktivně pracuje na projektu domu s pečovatelskou službou „Kletečná“ od roku 2011, od té doby se společnosti podařilo zajistit dílčí kroky viz. výše. V současné době se pracuje na vyřízení stavebního povolení společně s výběrovým řízením na zhotovitele stavby.

Něco málo o projektu:

Projekt DPS Kletečná odpovídá současným tendencím v oblasti péče o staré lidi. Snažili jsme se nevytvořit ústavní atmosféru připomínající domov důchodců. Provoz domu by měl naopak umožnit uživatelům uchovat si své běžné životní návyky a podporovat vytváření sociálních a psychických vazeb. Obytnou a neinstitucionální atmosféru DPS zakládá záměrně oproštěná a jednoduchá typologie stavby. Dispozice bytových domů i společenských prostorů jsou tvořeny skladbou prostorů drobného, komorního až domácího měřítka.
Návrh reaguje na potřebu prostých, jednoduchých a známých řešení celku i detailů zvláště důležitou u staveb obdobného programu. Záměrně nebyla používána nápadná a neobvyklá řešení. Nechtěli jsme staré lidi zatěžovat nutností zvykat si na nové a neznámé prostředí, prostory a výrobky. Tak jak je patrno z vizualizace domy jsou zasazeny do malebné přírody s překrásným výhledem, což umožňuje budoucím obyvatelům nerušený a poklidně strávený čas aktivního stáří